Test

Túl kicsi vagy túl görbe – Mekkora és milyen az ideális pénisz?

Ne méregesd tovább – összegyűjtöttünk mindent, amit a normális és ideális péniszről tudni érdemes.

Vajon átlagos a péniszem? Túl kicsi? Túl nagy? Mit fognak szólni hozzá a lányok?

A fiatal fiúk gyakran beszélnek arról, mekkora a hímvesszőjük mérete, vastagsága, milyen az alakja, hogy vajon olyannak kell-e lennie, amilyen. A reklámokban, újságokban, filmekben, pornófilmekben látott képek torzítják a valóságot, a fiatalok elképzeléseit a normális és átlagos péniszről, így gyakran alakul ki bennük gátlás és szorongás a saját testükkel kapcsolatban.

Átlagos? Normális? Ideális?

A fiúk szeretik méregetni a péniszüket, majd megnézni, vajon az átlagos mérethez képest az kisebb vagy nagyobb. Fontos tudnunk azt is, hogy szexuális izgalom hatására minden pénisz másképp viselkedik: van, amelyik több centimétert is változik, van, amelyik kevesebbet. Ám senki nem beszél a lányokról: milyen hosszú egy hüvely? Nyugalmi helyzetben átlagosan 10 cm, amely izgalom hatására tágulni képes. Így máris kevésbé fontos kérdés a pénisz hossza, hiszen a hüvely alkalmazkodik a befogadott hímvessző méretéhez.

Számít a méret?

A szexuális együttlét minőségét tehát nem a pénisz hossza határozza meg, a szex bármilyen pénisz esetén lehet nagyon jó vagy éppen nagyon rossz. Sokkal fontosabb a megfelelő egymásra hangolódás, az előjáték, a technika, illetve kitapasztalni, hogy mit szeret és mit nem a másik.

Pénisznagyobbítás

Mindezek ellenére a mai napig látni különböző oldalakon a hímvessző megnagyobbításáról szóló reklámokat, amelyek különféle csodaszereket kínálnak. Nincsen olyan módszer a tudomány legfrissebb álláspontja szerint, amely megnagyobbíthatná a péniszt. Nem tanácsos mindenféle szert vagy beavatkozást kipróbálni, mert lehet, hogy nemcsak a méret nem fog változni, hanem még a hímvessző is sérülhet, ez pedig a későbbiekben merevedési zavart okozhat.

A hímvessző lehet kisebb vagy nagyobb, egyenes vagy görbe, vékonyabb vagy vastagabb – mindenkié más, ezért felesleges az egymáshoz való hasonlítgatás. A legfontosabb, hogy elfogadjuk a saját testünket olyannak, amilyen.

dr. Kovács Petra Terézia urológus rezidens, dr. Kubik András klinikai szakorvos

Kiemelt kép innen