Vajon minek örülnek igazán a gyerekek? Mi lehet a legjobb ajándék, amit szülőként adhatunk nekik? Összeszedtük a jó ajándék legfontosabb szempontjait.
Szülőként rengeteg, korábban ismeretlen helyzetre kellett megpróbálnunk válaszokat találni 2020-ban – voltak köztük újak, meg örökzöldek is. Összegyűjtöttük őket.
Gyereket válás után is lehet közösen nevelni – a gyereknek pedig nem csak a joga, de általában az érdeke is az, hogy ez teljesüljön. Összegyűjtöttük, mire érdemes figyelni a gyakorlatban, hogy a kapcsolattartás minden érintettnek jó legyen.
2017 óta ez volt az első reprezentatív, a gyerekek véleményére és tapasztalataira fókuszáló kutatás a fiatalok nethasználatát érintő kérdésekről – ismerd meg az eredményeit!
Fontos, és természetes kérdések ezek, amik részei annak az útnak, melynek mentén a gyerekek megismerkednek a Világgal. Ha nem beszélnük róla, hatalmas, ijesztő szörnyeteggé növesztheti a sok titok és tabu, ami ismeretlen, ezért félelmetes…
Egy másfajta elvonulás többet segíthet, mint a sarokba állítás – végigvesszük, miért és hogyan! Így lehet a büntetésből lehetőség.
Miért veszélyes az a gondolat, hogy a siker záloga a szépség? Miért lehet baj, ha a belső értékek fejlesztése, a tehetségfejlesztés helyett minden figyelem és visszajelzés a külsőnek szól, már egészen kora gyerekkortól?
A gyerekek jogait elsősorban nem a jogászok és érdekvédő szervezetek tudják megvédeni, hanem az értük felelős felnőttek; nem csak azzal, hogy mindent megtesznek az érvényesülésükért, de azzal is, hogy a gyerekeknek segítenek megismerni, és megérteni, mik azok a gyerekjogok, és hogyan érintik a mindennapjaikat.
Vannak olyan kérdések, amelyeket szem előtt tartva sokat tehetünk azért szülőként, hogy a gyerekünk számára a sport valóban örömforrás, ennek megfelelően pedig a mozgásban gazdag életmód természetes legyen. Tudd meg, mik ezek!
A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány 2019. évi Gyermekjogi Jelentése az előző év gyermekjogi szempontból legfontosabb eseményeit, kutatási eredményeit, statisztikáit és a gyermekjogi ügyek médiareprezentációját tekinti át.
A gyerek elsődleges érdeke, hogy a szülei az Ő szükségletei szerint, egymással egyeztetve hozzanak döntéseket.
A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány 5300 gyereket kérdezett meg arról, mit gondol, hogy érzi magát, hogy van. Érdekel az eredmény? Ismerd meg az ENSZ-nek készített Gyermekjogi Jelentést!
Minden gyereknek joga van a biztonságos gyerekkorhoz, és a szexuális edukációnál hatásosabb eszközt nem ismerünk a gyerekkori abúzusok és visszaélések (ideértve valamennyi bántalmazási formát) megelőzésére.
Miért mondjuk, hogy #agyerekjogvilágnézet? Tudd meg, mit rögzít, és mennyire nem elvont fogalmakról, hanem fontos alapelvekről szól a Gyerekjogi Egyezmény!
Nem kell ellenőrizni, értelmetlen tiltani, de muszáj róla beszélni – a gyerekek csak akkor lehetnek biztonságban a digitális térben, ha segítünk Nekik megérteni az online Világ szabályait. Tudd meg, amit a digitális szülőségről tudni érdemes!
Az internetes zaklatás, kiközösítés érintettjei igazi emberek, ahogy a fájdalma is igazi. Mit tehetsz szülőként, hogy a gyereked biztonságban lehessen a neten?
Te tudod, a gyerekek milyen információkat és tanácsokat kapnak a felnőttektől, ha a nethasználatról van szó? Most megtudhatod, mit válaszoltak a kérdéseinkre – mit gondolsz, Neked ez elég lenne, hogy biztonságban tudhasd magad a neten..?
Ahhoz, hogy egy gyerek biztonságban, biztonsággal tudja használni a netet, szüksége lesz a felnőttek folyamatos támogatására – a felnőtteknek pedig ehhez információkra és eszközökre van szükségük.
A gyerekek digitális biztonsága szempontjából sok kockázatot rejthet a jelenlegi helyzet. Ezeket a szempontokat érdemes mérlegelni szülőnek és iskolának a távoktatás során.
A gyerekünk biztonsága a digitális térben is fontos, és a mi felelősségünk; akármilyen cuki képet készítettél is róla, ezeket gondold át, mielőtt nyilvánossá teszed!