Igazi tortúrát jelenthet egy reggeli készülődés, pláne, ha a gyerek nem akar valamiért iskolába menni. Mi lehet ennek az oka? Mit tehetünk szülőként?
Kell-e szabályozni a kütyühasználatot? Mi lenne az optimális idő? Fontos, hogy legyenek keretei, amik mind a szülőknek, mind a gyereknek segítő támpontot jelentenek.
Természetes, ha büszkék vagyunk a gyerekünkre és ezt megosztanánk a világgal. De fontos, hogy megtaláljuk ebben a határt a gyerekünk védelme érdekében.
Ha találkozunk egy ismerőssel és megkérdezzük, hogy mi újság vele, gyakran az a válasz, hogy „folyton csak a rohanás”.…
Összetűzésbe keveredtetek a pároddal? Pánikra semmi ok! A konfliktusok a párkapcsolatok természetes velejárói. Ha együttműködve próbáljátok megoldani ezeket, akkor…
Ha gyereked van, és válni készülsz vagy már el is váltál, és nem tudod, hogyan tehetnéd könnyebbé a helyzetét, jó, ha tudod: szülőként a legtöbbet akkor teszed érte, ha házastársakból szülőtársakká váltok, és továbbra is részt vesztek a gyereketek életében.
Lehet kötelező a délutáni alvás? Szükséges a többiek előtt vetkőzni? Mi kell az egészséges és biztonságos fejlődéshez? Hogyan előzhető meg a bántalmazás? Ismerd meg a legfontosabb gyerekjogokat!
A gyerekek jogait elsősorban nem a jogászok és érdekvédő szervezetek tudják megvédeni, hanem az értük felelős felnőttek; nem csak azzal, hogy mindent megtesznek az érvényesülésükért, de azzal is, hogy a gyerekeknek segítenek megismerni, és megérteni, mik azok a gyerekjogok, és hogyan érintik a mindennapjaikat.
Vannak olyan kérdések, amelyeket szem előtt tartva sokat tehetünk azért szülőként, hogy a gyerekünk számára a sport valóban örömforrás, ennek megfelelően pedig a mozgásban gazdag életmód természetes legyen. Tudd meg, mik ezek!
A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány 2019. évi Gyermekjogi Jelentése az előző év gyermekjogi szempontból legfontosabb eseményeit, kutatási eredményeit, statisztikáit és a gyermekjogi ügyek médiareprezentációját tekinti át.
A gyerek elsődleges érdeke, hogy a szülei az Ő szükségletei szerint, egymással egyeztetve hozzanak döntéseket.
A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány 5300 gyereket kérdezett meg arról, mit gondol, hogy érzi magát, hogy van. Érdekel az eredmény? Ismerd meg az ENSZ-nek készített Gyermekjogi Jelentést!
Az online oktatás nemcsak a tanárokat állította ismeretlen helyzet elé, de a gyerekeknek is meg kellett szokniuk egy sor új dolgot. A legtöbb, gyerekek által problémásnak ítélt terület közös gondolkodással, egyeztetéssel is javítható lenne.
Nem kell ellenőrizni, értelmetlen tiltani, de muszáj róla beszélni – a gyerekek csak akkor lehetnek biztonságban a digitális térben, ha segítünk Nekik megérteni az online Világ szabályait. Tudd meg, amit a digitális szülőségről tudni érdemes!
Mint a napokban kiderült, gyermekpornográf képek birtoklásáért jelenleg Magyarországon nem jár letöltendő büntetés. Addig is, amíg az ezzel kapcsolatos viták végére érünk, van néhány dolog, amit szülőként megtehetünk a gyerekeink biztonságáért.
Az internetes zaklatás, kiközösítés érintettjei igazi emberek, ahogy a fájdalma is igazi. Mit tehetsz szülőként, hogy a gyereked biztonságban lehessen a neten?
Senki sem úgy tanul meg olvasni, hogy elé tesznek egy könyvet – a digitális eszközöket sem elég csak kézbe adni, meg kell tanítani a használatukat.
TikTok – miről szól? Hogyan működik? Miért lehet veszélyes? Mit érdemes tudni róla? Minden egy helyen, gyerek- és felnőtt szemszögből.